fbpx

Gdzie na imprezę w Mechelinkach?

Jeśli tak jak niemal każdy Polak kochasz Bałtyk i spędzasz w nadmorskich miejscowościach wakacje czy weekendy, konieczne poznaj Mechelinki! W dzień eksplorujesz plażę, w wieczorem lubisz potańczyć? Letnia aura sprzyja, by się wyluzować, a oferta lokali również w małych miejscowościach jest zachęcająca. Sprawdzisz, czy tak samo jest w tej kaszubskiej wiosce?

Dla kogo Mechelinki?

Będąc w sezonie nad polskim morzem, wybierasz raczej spokojniejsze miejsce na wypoczynek, Mechelinki prawdopodobnie Cię oczarują. Przepiękne molo spacerowe i niewielka przystań rybacka to znak rozpoznawczy tej kaszubskiej miejscowości, położonej niedaleko Trójmiasta. Tam nie uświadczysz tłumów, nawet na imprezie. Mimo tego, atrakcji tam nie brakuje. Ich zapowiedź stanowi drewniana estrada, na której organizowane są wszelkiej maści festyny charytatywne i letnie koncerty, przy akompaniamencie gofrów i waty cukrowej, czy swojskiego jadła. Jednak coraz większa popularność zyskują Mechelinki wśród poszukujących większego odosobnienia choćby na weekend. Czy to oznacza, że nie ma tu ani klubów i dyskotek? Na dzień dzisiejszy tak to właśnie wygląda. 

Jak nie na imprezę, to gdzie?

Grupą docelową turystów odwiedzających Mechelinki są raczej osoby poszukujące wytchnienia, spokoju, raczej stroniące od imprez. Wioska zapewnia im zupełnie inny rodzaj atrakcji. Władze w najbliższym czasie nie planuję tego zmieniać. Jeśli więc lubisz imprezować, wybierz Sopot (odległość 23 km), a nie Mechelinki. Swój wypoczynek warto zacząć od eksploracji Mechelińskich Łąk, czyli obszaru rezerwatu przyrody. To idealne miejsce dla miłośników ornitologii, z uwagi na chronione tu głównie miejsca lęgowe ptactwa. Niewątpliwą atrakcją jest również niepowtarzalny Mecheliński malowniczy klif (20-30 m), który ciągnie się poprzez Babie Doły do Gdyni-Oksywia. Długie piaszczyste plaże, liczne ścieżki rowerowe oraz turystyczne szlaki sprawiają, że możesz w pełni korzystać z uroków natury i oddychając nadmorskim prozdrowotnym powietrzem.  

Uciekając przed tłumem.

Czasem zdarza się tak, że przebywając na urlopie w Gdańsku, Gdyni lub Sopocie, marzysz o kawałku plaży tylko dla siebie. Możesz tego doświadczyć wybierając się na dzień, czy dwa właśnie do jednej z pobliskich miejscowości. Mechelinki spełnią to marzenie. Bliskość Gdyni (14 km) sprawia, że bez większych strat energii, możesz przedostać się w to urokliwe, niemal dzikie miejsce. Rybny targ przyciąga ofertą świeżej, lokalnej ryby, a miłośników sportów wodnych dobrze znany klub żeglarski. Tutaj możesz sprawdzić się na egzaminie na żeglarza lub sternika jachtowego, a nawet zdobyć licencję radiooperatora. Mechelinki stoją otworem także dla fanów kitesurfingu, windsurfingu, lotów paralotnią, morsowania i jazdy konnej. 

Jak widać, atrakcji tu nie brakuje i niemal każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego czy planowany jest w Mechelinkach krótszy lub dłuższy pobyt. Również pogoda, czy pora roku nie stanowi przeszkody w spędzeniu czasu bez imprezowania, z dala od tłumów. 

Wiecej szczegółów znajdziesz tutaj: https://www.blueapart.pl/apartamenty/mechelinki

Dodaj komentarz