fbpx

Ile dać na wesele? Jaki prezent dla Młodej Pary w 2024 roku?

Wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. To nie tylko uroczystość, ale również okazja do świętowania z najbliższymi. W związku z tym, goście weselni często zastanawiają się, ile dać na prezent młodej parze.

Ile wypada dać na wesele?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Zależy od wielu czynników, takich jak:

  • Stopień pokrewieństwa z parą młodą: im bliżej jesteśmy z młodą parą, tym więcej wypada dać.
  • Zasobność naszego portfela: nie powinniśmy się zadłużać, żeby kupić prezent na wesele.
  • Charakter wesela: jeśli wesele jest bardzo wystawne, to wypada dać więcej.
  • Lokalizacja wesela: jeśli wesele odbywa się w dużym mieście, to koszty organizacji są wyższe, więc wypada dać więcej.

Najczęściej przyjmuje się, że w 2024 roku wypada dać na wesele od 300 do 500 zł za osobę. Jeśli jesteśmy bardzo blisko związani z młodą parą, to możemy dać więcej, nawet do 1000 zł. Jeśli nie znamy się z parą młodą zbyt dobrze, to możemy dać mniej, nawet 200 zł.

Co można kupić na prezent na wesele?

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na wręczenie młodej parze prezentu w formie pieniężnej. Jest to rozwiązanie wygodne i praktyczne, ponieważ młoda para może przeznaczyć pieniądze na to, co najbardziej im potrzeba.

Jeśli jednak chcemy podarować młodej parze prezent rzeczowy, to możemy wybrać coś z następujących kategorii:

  • Sprzęt AGD i RTV: to jeden z najpopularniejszych prezentów weselnych. Możemy kupić młodej parze telewizor, lodówkę, pralkę, odkurzacz, czy inny sprzęt, który będzie im potrzebny w codziennym życiu.
  • Meble: to również dobry pomysł na prezent weselny. Możemy kupić młodej parze stół, krzesła, szafę, czy inne meble, które będą pasować do ich mieszkania.
  • Zegarek: to elegancki i praktyczny prezent, który będzie przypominał młodej parze o tym ważnym dniu.
  • Biżuteria: to zawsze dobry pomysł na prezent dla kobiety. Możemy kupić młodej pannie młodej kolczyki, naszyjnik, czy bransoletkę.
  • Voucher na przeżycie: to oryginalny i niezapomniany prezent. Możemy kupić młodej parze voucher na weekend w spa, na kurs gotowania, czy na lot balonem.

Podsumowanie

Decydując się na prezent na wesele, powinniśmy wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, o których wspomniałem wcześniej. Nie ma jednej, prawidłowej odpowiedzi na pytanie, ile wypada dać. Najważniejsze, żeby prezent był szczery i od serca.

Dodaj komentarz