fbpx

Ślub i wesele w maseczkach – to nie żart! Koronawirus a branża ślubna.

Oglądając jeden z ostatnich wywiadów, przeprowadzonych z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim, uzyskaliśmy cenną informację odnośnie ślubów i przyjęć weselnych. Jest to informacja dla osób pracujących w branży ślubnej, nowożeńców jak i gości weselnych.

Prawdopodobnie, ślub i wesele, będzie można zorganizować jeszcze w tym roku – lecz wyłącznie wśród najbliższych (obostrzenia dotyczące ilości osób). Obecnie nie poinformowano w jakiej liczbie – choć wstępne prognozy mówią o maksymalnie pięćdziesięciu osobach (i miałaby to być wyłącznie najbliższa rodzina). Jest jednak jedno ale… Ślub i wesele w maseczkach! Wszyscy, którzy będą uczestniczyli w ceremonii zaślub, a następnie w imprezie weselnejzobowiązani będą do noszenia maseczek – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Dodał także, że :

Państwo młodzi żyją razem lub spotykają się, natomiast na tym ślubie czy weselu są osoby postronne, więc niestety będą musiały być w maseczkach – mówił Łukasz Szumowski.

To może oznaczać, że w Polsce – Młoda Para w wyjątkowym dla siebie dniu, nie będzie musiała nosić maseczek – natomiast goście weselni i obsługa – tak.

Jeżeli chcesz zobaczyć urywek wywiadu, kliknij tutaj.

Projektanci szyją maseczki do sukien ślubnych

źródło: Arabia Weddings

Projektanci sukien ślubnych nie próżnują, i powstają już pierwsze maseczki ochronne dopasowane do kroju sukien ślubnych. W zależności od kraju, będą one wymagane tuż po zniesieniu obostrzeń dotyczących organizacji ślubów i wesel. W jednym kraju Państwo Młodzi będą zobligowani do ich noszenia, w innym zaś tylko goście weselni. Nie mniej jednak, projektanci już się przygotowują a nowożeńcy muszą dobrac nowy element wyjątkowej kreacji.

Nie wiadomo kiedy śluby i wesela zostaną wznowione

Koronawirus jest obecny w Polsce, a liczba zachorowań nie maleje. Mimo wszystko rząd postanowił wdrażać stopniowe znoszenie obostrzeń. Jeden z etapów – to pozwolenie na śluby i organizację przyjęć weselnych dla najbliższych. Kiedy? Nie wiadomo.

Poniżej przedstawiam Wam grafikę dotyczącą znoszenia obostrzeń w kilku etapach:

Jak widzisz na powyższej graficie, etap trzeci informuje o otwarciu gastronomii, jednakże z ograniczeniami, jakimi? Tego niestety jeszcze nie wiemy, ale prognozuje się możliwość organizacji ślubów do 50 osób, najbliższe dni przyniosą odpowiedź.

Aktualnie w branży ślubnej trwa wielkie przenoszenie wesel na inny dzień, odległy o 3-4 miesiące lub o rok. Są pary które całkowicie postanowiły wstrzymać się z ślubem i weselem, lub zdecydowały zawrzeć wyłącznie sakrament małżeństwa – bez organizacji przyjęcia weselnego.

Jeżeli jesteś w trakcie przekładania swojego przyjęcia weselnego, skorzystaj z oferty dj-a na wesele z województwa Opolskiego.

Więcej na temat: Koronawirus w branży ślubnej

Ślub i wesele w maseczkach - to nie żart!
Sending
User Review
5 (2 votes)

Dodaj komentarz