fbpx

Wypoczynek w klimacie Hakuna Matata.

Zanzibar cieszy się niesłabnącą popularnością od kilku lat. Ta malownicza wyspa otoczona nieskazitelną, ciepłą wodą. Niezwykle ciekawa jest historia tego miejsca. Pierwszymi mieszkańcami Zanzibaru byli Afrykanie. Następnie od około VII wieku rządy sprawowali tutaj Arabowie. Miało to Duzy wpływ na rozwój kultury tego niezwykłego miejsca. W dobie odkryć geograficznych podobnie jak na innych wyspach pojawili się Portugalczycy. Dopiero w XVIII wieku zostali wyparci przez sułtanów Omanu. Pod ręką sułtana Sayida Saida Zanzibar stał się centrum imperium Omanu. W późniejszym czasie przypłynęli tutaj również hinduscy kupcy, a w XIX wieku o wpływy na tym terenie walczyli Brytyjczycy, Niemcy i Francuzi. Ze względu na bliskość kontynentu, osoby, które decydują się na spędzenie tutaj wakacji, nierzadko podróżują również po Afryce kontynentalnej.

Zanzibar – miejsce dla osób ceniących wypoczynek na łonie natury

Legenda głosi, iż portugalscy marynarze odkryli Zanzibar za sprawą unoszącego się w powietrzu zapachu przypraw. Od tej pory wyspa odgrywała dużą rolę w handlu zamorskim. Dziś Zanzibar jest znany i ceniony ze względu na jedne z najczystszych plaż na naszym globie, ciepłego klimatu, a także smakowitych drinków. Miłośnicy sportów wodnych mogą zapisać się na kurs nurkowania pośród krystalicznie czystej wody, a także kurs sterowania katamaranem. Zanzibar oferuje wiele atrakcji. Idealnie sprawdza się jako miejsce wypoczynku dla rodzin z dziećmi.

Kilimandżaro – nazywane dachem Afryki

Z Zanzibaru bardzo blisko do Tanzanii kontynentalnej. Z tego względu wielu turystów, którzy decydują się na przylot na wyspę, nierzadko zwiedza również kontynent. Największą atrakcja Tanzanii bez wątpienia jest mierzące 5895 m n.p.m. Kilimandżaro. Ciekawostką jest, iż na Kilimandżaro można się wspinać bez specjalistycznego sprzętu alpinistycznego. W skład Kilimandżaro wchodzą trzy inne wierzchołki, będące pozostałością po trzech wulkanach. Są nimi: Uhuru, Mawenzi, Shira. Nazwa góry prawdopodobnie pochodzi od połączenia dwóch słów z języka mieszkańców tego terenu ,,kilima’’ oznaczającego górę, a także ,,njiaro’’ oznaczającego karawanę.


W przeszłości, a dokładniej przez okresem odkryć geograficznych, wokół Kilimandżaro mieszkało wiele plemion, pośród których góra jawiła się jako dom złych duchów. Z tego względu niektórzy oddawali jej cześć. Po przybyciu Europejczyków otwarto tutaj kopalnię, a po zdobyciu ,,dachu Afryki’’ wytyczono pierwsze trasy wspinaczkowe. Obecnie wokół szczytu powstał Park Narodowy Kilimandżaro, który w 1987 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Rezerwat Ngorongoro

Ngorongoro znajduje się pod ścisłą ochroną. Obecnie jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Nazwa tego miejsca została wzięta od krateru Ngorongoro, który mieści się na jego obszarze. Ciekawostka jest, iż tak naprawdę nazwa ta jest onomatopeją, która pochodzi od dźwięków wydawanych przez dzwonek pasterski. Do 1892 roku żaden Europejczyk nie stanął na tym terenie.
Krater Ngorongoro to największa na świecie nieaktywna, nieuszkodzona i niewypełniona kaldera. Został uformowany po eksplozji ogromnego wulkanu około 2-3 milionów lat temu. Obecnie ma ponad 600 metrów głębokości. Powierzchnia jego dna przekracza 200 kilometrów kwadratowych. Według ustaleń naukowców ten mega wulkan osiągał wysokość prawie 6000 metrów.


Zanzibar i atrakcje turystyczne czekające na turystów pozwolą wypocząć zarówno ciału, jak i umysłowi. Spragnieni trekkingu, mogą udać się na kontynent, gdzie czeka wyprawa na prawdziwe safari. Bogata kultura, na którą wpływ miało wiele nacji, z pewnością zainteresuje każdego miłośnika tradycji, a także kuchni. Brzmi ciekawie? Nie pozostaje nic innego, jak sprawdzić aktualny program wycieczki https://logostour.pl/kraje/zanzibar.

Decydując się na podróż , musimy sprawdzić termin ważności naszego paszportu, a także wykonać szereg niezbędnych szczepień, które ochronią nas przed tropikalnymi chorobami. Na wizy zależy zabrać ze sobą około 100 dolarów. Istotne jest posiadanie drobnych na napiwki dla obsługi, przewodników, kierowców, a także tropicieli zwierząt. Biuro podróży Logos Tour wycieczki dostosowuje do indywidualnych potrzeb klientów. Oferta fakultatywna jest na tyle bogata, iż z pewnością każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Każda podróż nastawiona jest na poznawanie kultury, a także lokalnych zwyczajów. Dużą przyjemność gościom sprawia kosztownie lokalnych specjałów. Zanzibar jest doskonałym miejscem do czerpania przyjemności z wygrzewania się na czystym, piaszczystym piasku, a także podziwianie wspaniałej, kolorowej, rafy koralowej, a także jej niezwykłych mieszkańców. Sektor usług na Zanzibarze jest na tyle rozwinięty, iż nie napotkamy tam na jakiekolwiek trudności związane z organizacją czasu wolnego.