fbpx

Wesoła piosenka na podziękowanie dla rodziców

Cześć!. Dzisiaj ponownie o podziękowaniach dla rodziców. Bardzo często spotykam się z nietypowym problemem, mianowicie – piosenki które przez większość par wybierane są do podziękowań dla rodziców (a są to bardzo ładne piosenki)  (19 propozycji piosenek na podziękowania dla rodziców), dla wielu Par są smutne, powodują niepożądane łzy wzruszenia. Młodzi ich po prostu nie chcą. Powstaje dylemat – jaką wesołą piosenkę na podziękowania dla rodziców wybrać?.

Jeśli ma być wesoło, możemy wybrać po prostu ulubione piosenki Waszych rodziców – poprosić zespół lub DJ-a aby odegrali tylko refreny, i w takiej formie z rodzicami zatańczyć.

Niektórzy wybierają wersję maksymalnie wesołą, wybierając piosenki, lub refreny:

Majka Jeżowska – A ja Wolę Moją Mamę

Natalia Kukulska – Co Powie Tata

 

Wesoła piosenka na podziękowanie dla rodziców

 

Kolejną możliwością jest po prostu zrezygnowanie z piosenki, jeśli jest to dla was bardzo duży problem i wysiłek. Nie jest bowiem wymagane, aby piosenka dla rodziców musiała być na każdym weselu. Wystarczy że podziękujecie rodzicom za trud wychowania, za to że są , byli, i zawsze będą przy Was, później wspólnie z gośćmi i oprawą muzyczną odśpiewacie uroczyste Sto Lat na ich cześć – i tyle. Można przygotować prezentację dla rodziców – z której na pewno będą zadowoleni. Mogą to być slajdy zdjęć na których prezentujecie to, za co dziękujecie swoim rodzicom (np. za wychowanie, kieszonkowe, wiarę”).

Podziękowania dla rodziców mogą się odbyć również w mieszkaniu, przed lub po błogosławieństwie rodziców Młodej Pary. Nie muszą być przy tym wszyscy. To może być chwila tylko dla Was i rodziców.

 

Zamiast piosenki na podziękowania dla rodziców, można przeprowadzić zabawę o nazwie ŚLUBOWANIE RODZICÓW. Jest to odmieniona forma zabawy „Ślubowanie Teściowych”, która różniła się jedynie tym , że na środek zapraszaliśmy teściowe, a nie wszystkich rodziców.

 

ZABAWA NA PODZIĘKOWANIE RODZICOM

ŚLUBOWANIE RODZICÓW

Zapraszamy rodziców na środek sali, prowadzący informuje o tym, iż jedyną możliwą odpowiedzią na wszystko co powie jest słowo „Ślubujemy”. I zaczyna czytać. Oto treści:

Wodzirej: Czy ślubujecie nie zaglądać do garnków waszych dzieci?
Rodzice : ŚLUBUJEMY

Wodzirej: Czy ślubujecie co tydzień przyjmować Wasze dzieci na obiadkach niedzielnych składających się z co najmniej dwóch dań i deseru?
Rodzice : ŚLUBUJEMY

Wodzirej: Czy ślubujecie udawać, że nie widzicie pajęczyn, stosów brudnych garów i walających się ubrań w mieszkanku Waszych dzieci?
Rodzice : ŚLUBUJEMY

Wodzirej: Czy ślubujecie każdorazowo dawać pokaźną wałówkę pysznego jedzonka kiedy tylko poproszą o to Wasze dzieci?
Rodzice : ŚLUBUJEMY

Wodzirej: Czy ślubujecie nie wisieć na telefonie za każdym razem, kiedy tylko okaże się, że pies sąsiada zaszczekał inaczej niż zwykle?
Rodzice : ŚLUBUJEMY

Wodzirej: Czy ślubujecie nigdy nie używać następujących zwrotów:
– jak będziesz w moim wieku …..
– ja to się nie chcę wtrącać, ale ….
Rodzice : ŚLUBUJEMY

Wodzirej: Czy ślubujecie bez marudzenia zajmować się gromadką co najmniej 10 dzieciaków jakie pojawią się w tym małżeństwie, kiedy tylko przyjdzie taka potrzeba ?
Rodzice : ŚLUBUJEMY

Wodzirej: Czy ślubujecie z promiennym uśmiechem dostarczać synowi / zięciowi piwo w nieograniczonych ilościach?
Rodzice : ŚLUBUJEMY

 

Inne pomysły na podziękowania dla rodziców:

  • Wręczenie Oscarów z piosenką We are the champions
  • Wniesienie toastu przy stołach bez jakichkolwiek wydarzeń na środku parkietu
  • Wręczenie koszulek super mama, super tata, odśpiewanie Sto Lat
  • Podziękowanie poprzez wręczenie prezentów bez muzyki i mówienia czegokolwiek, wśród weselników

 

Jeśli jednak bardzo zależy Wam na wesołej piosence na podziękowanie dla rodziców, odegranej lub puszczonej podczas wesela, to przygotowałem listę z której może coś wybierzecie. Jeśli macie swoje propozycje – śmiało, napiszcie w komentarzu!. 

Czesław Niemen – Mamo nasza mamo

Boney M – Daddy cool

Bayer Full – Walc dla Rodziców

Łociec – O!MEN

Jacek Kierok – Rodzicielska Miłość

Marek Grechuta – Dni, których jeszcze nie znamy

Wesoła piosenka na podziękowanie dla rodziców

Mam ogromną nadzieję, że choć trochę udało mi się pomóc w tej ważnej i trudnej kwestii wielu parom. Podziękowania dla rodziców to element ważny, ale należy pamiętać, że nie muszą one być tak oficjalne jak jest to powszechnie robione. Zróbcie po swojemu, oryginalnie, tak jak czujecie!.

 

Dowiedz się więcej, uzyskaj dostęp do wyjątkowych materiałów oraz powiadomienia o nowych ciekawych artykułach dotyczących planowania i organizacji przyjęcia weselnego. Wpisz adres e-mail aby się zapisać! Nie otrzymasz SPAMU nigdy!.
Sending
User Review
5 (5 votes)

Dodaj komentarz