fbpx

Dzień ślubu, krok po kroku

Dzień ślubu, krok po kroku. Z każdym dniem coraz bliżej daty która odmieni Twoje życie?. Rodzą się w Tobie pytania, jak ogarnąć wszystko w te 24 godziny, które planujesz od kilku lat?.  Poniżej przedstawiam poradnik krok po kroku jak zaplanować dzień ślubu. Zapraszam do czytania i dzielenia się nim z innymi :).

 

Dzień ślubu, krok po kroku.

 

Dzień ślubu, krok po kroku

DJ NA WESELE

Przygotowania u Pana Młodego. Poranny fryzjer, makijażystka, przygotowanie garnituru, obrączek, bukietów, ubiór po przybyciu fotografa (+ ewentualnie kamerzysty), podróż wraz ze świadkiem do Panny Młodej. Koniecznie należy zabrać odpowiednie środki na „wykupienie Panny Młodej”.

Przygotowanie włosów Panny Młodej: Jedna godzina. „To wystarczająco dużo czasu, aby zrobić to dobrze i dokonać wszelkich poprawek lub zmian z próbnej fryzury.”,

Makijaż panny młodej: od 45 do 60 minut, w zależności od stylu makijażu wybieranego przez pannę młodą, według makijażystki.

Włosy druhen: 30 minut na osobę.

Ubranie druhen: 45 minut na osobę.

Kiedy tylko pojawi się Twoja fryzjerka poproś ją aby rozpoczęła swoją pracę od druhen – zaczekasz dzięki temu na fotografa który będzie mógł uchwycić ciekawe momenty ostatnich przygotowań. Jeśli fotograf będzie u Ciebie od rana, możesz zacząć od siebie :).

Panna młoda powinna zacząć od makijażu. Na początek przygotowujemy twarz Panny Młodej aby mogła w spokoju i zadowoleniu być przygotowana do ślubu i przyjęcia weselnego.

Kiedy powinien przybyć fotograf? Godzinę przed podróżą Pary Młodej do kościoła. Przeważnie jest on obecny podczas przygotowywania włosów oraz makijażu Pani Młodej – zjawia się także u Pana Młodego podczas jego przygotowań. Podczas tej godziny u Pani Młodej, gdy jest przygotowywany jej makijaż, fotograf na spokojnie może wykonać zdjęcia detali: bukiet, buty, welon etc.

Jeśli wybierasz się do salonu kosmetycznego – zaplanuj czas razy dwa. Lepiej mieć go więcej niż się spóźnić i denerwować niepotrzebnie.

Załóż welon i zapytaj stylisty czy jest dobrze przyczepiony i zabezpieczony na czas podróży do kościoła.

Wykonaj zdjęcia pamiątkowe z przygotowań, z rodziną i wszystkimi którzy będą w tym czasie z tobą. Licz po około 2- 3 minuty na każde zdjęcie. Jeśli zajmie Ci zrobienie zdjęć z wszystkimi zbyt dużo czasu, pomyśl o zdjęciu grupowym by go nie tracić.

Pan młody i drużbowie powinni przybyć: półtorej godziny przed ceremonią.

30 minut przed ślubem tylko dla Was obojga – wymagane.

Jeśli Panna Młoda nie zamierza robić zdjęć przed wejściem do kościoła powinna do chwili rozpoczęcia uroczystości (wprowadzenie panny młodej) siedzieć w limuzynie ślubnej.

Idealna długość ceremonii ślubnej to 45 minut, jednak w Polskich realiach nie da się tego dokładnie zaplanować.

Maksymalna różnica między ceremonią a przyjęciem: jedna godzina. Jeśli ten czas będzie wydłużony, zapewnij dodatkowe miejsce z poczęstunkiem dla swoich gości.

Zdjęcia rodzinne: dwie do trzech minut na zdjęcie – jeśli Twoja rodzina jest odpowiednio zorganizowana!

Zastanówcie się jakie zdjęcia chcecie mieć wykonane w tym dniu, przedstawcie swoje pomysły fotografowi.

Idealna długość przyjęcia: 12 godzin. Wystarczy na jedzenie, zdjęcia, zabawy , konkursy i tańce.

 

Dzień ślubu, krok po kroku.

 

Kolejność zdarzeń:

Przygotowania Młodej Pary, wizyta w salonach: fryzjerskim, kosmetycznym.

Zdjęcia z przygotowań, wykonywane przez fotografa.

Ubiór Młodych, pomagają świadkowie i rodzice.

Przyjazd Pana Młodego do Panny Młodej, brama (głównie na obszarach wiejskich), wykupiny Panny Młodej, pierwsze spojrzenie Młodych na siebie.

Błogosławieństwo udzielane przez rodziców Młodej Pary.

Wspólne zdjęcia w domu Młodej.

Przyjazd do kościoła, uroczystość zaślubin.

Życzenia przed kościołem dla nowożeńców, wspólne pamiątkowe zdjęcie Młodej Pary z wszystkimi gośćmi.

Podróż na przyjęcie weselne.

Przyjazd na salę, powitanie Młodej Pary chlebem i solą przez obsługę lokalu lub rodziców weselnych.

Oficjalne życzenia i toast prowadzony przez orkiestrę lub DJ-a.

Życzenia gości – jeśli nie było ich przed kościołem.

Obiad weselny – około godziny czasu.

Pierwszy taniec: Najczęściej rozpoczyna zabawę weselną i ma miejsce tuż po obiedzie.

Taniec ojca z córką: Natychmiast po pierwszym tańcu. Jednak od tego zwyczaju często się już odchodzi w Polsce.

Matka tańczy z synem.

Pierwsze toasty wznoszone przez rodzinę i gości.

Pierwsze zabawy organizowane przez orkiestrę lub DJ-a.

Tort weselny: coraz częściej pojawia się w pierwszej przerwie zaraz po bloku tanecznym który poprzedził pierwszy taniec młodej pary. Zespół lub DJ gra melodię wybraną przez młodych, na salę wjeżdża tort – jest toast, sto lat, pierwsze cięcie i konsumpcja.

Zabawa weselna organizowana przez obsługę od strony muzycznej, pełna współpraca z lokalem odnośnie przerw na posiłki itp.

Wspólne zdjęcia grupowe wykonywane przez fotografa, zazwyczaj w ogrodach restauracji lub bezpośrednio na sali. W trakcie 2-3 bloku muzycznego od rozpoczęcia przyjęcia. Po wykonaniu zdjęć młodzi udają się na sesję plenerową trwającą maksymalnie do 2 godzin (chociaż odradza się w dniu wesela – Młodzi powinni być cały czas obecni – sesję można zorganizować w innym terminie)

Podziękowania dla rodziców: przeważnie odbywają się w godzinach 20:00 – 22:00. Młodzi wychodzą na środek z rodzicami i mówią kilka słów do nich – od siebie, płynących prosto z serca. Orkiestra lub DJ gra piosnkę, młodzi tańczą z rodzicami. Oficjalny toast za zdrowie rodziców.

Gorąca kolacja: płonący udziec, grill, dziczyzna etc. Zazwyczaj około 23:00.

Oczepiny (północ): atrakcje ustalone z oprawą muzyczną, rzucanie welonem lub bukietem, zdejmowanie podwiązki przez młodego,zdejmowanie muchy i rzucanie przez pana młodego – wybór nowej pary młodej.

Zabawa prowadzona przez obsługę muzyczną, konkursy, animacje.

Gorący przerywnik nocy: np. krokiet z barszczem, paszczeciki, frytki. Około 02:00-03:00 w nocy.

Pożegnanie gości i zakończenie przyjęcia: po 12 h.

 

Dzień ślubu, krok po kroku

Inspiracja / Źródełko:
https://www.bridalguide.com/planning/wedding-planning-basics/complete-wedding-day-timeline
Dowiedz się więcej, uzyskaj dostęp do wyjątkowych materiałów oraz powiadomienia o nowych ciekawych artykułach dotyczących planowania i organizacji przyjęcia weselnego. Wpisz adres e-mail aby się zapisać! Nie otrzymasz SPAMU nigdy!.