Dzień ślubu, krok po kroku - Poradnik ślubny - DJ Lama
Jak przygotować się do ślubu: 8 ważnych kroków
Kwiecień 12, 2018
Dworek Różany Namysłów DJ NA WESELE WODZIREJ DJ LAMA KAMIL RZEŹNIK
DJ czy orkiestra na wesele?.
Maj 7, 2018

Dzień ślubu, krok po kroku

Dzień ślubu, krok po kroku.

Dzień ślubu, krok po kroku. Z każdym dniem coraz bliżej daty która odmieni Twoje życie?. Rodzą się w Tobie pytania, jak ogarnąć wszystko w te 24 godziny, które planujesz od kilku lat?.  Poniżej przedstawiam poradnik krok po kroku jak zaplanować dzień ślubu. Zapraszam do czytania i dzielenia się nim z innymi :).

 

Dzień ślubu, krok po kroku.

 

Dzień ślubu, krok po kroku

DJ NA WESELE

Przygotowania u Pana Młodego. Poranny fryzjer, makijażystka, przygotowanie garnituru, obrączek, bukietów, ubiór po przybyciu fotografa (+ ewentualnie kamerzysty), podróż wraz ze świadkiem do Panny Młodej. Koniecznie należy zabrać odpowiednie środki na “wykupienie Panny Młodej”.

Przygotowanie włosów Panny Młodej: Jedna godzina. “To wystarczająco dużo czasu, aby zrobić to dobrze i dokonać wszelkich poprawek lub zmian z próbnej fryzury.”,

Makijaż panny młodej: od 45 do 60 minut, w zależności od stylu makijażu wybieranego przez pannę młodą, według makijażystki.

Włosy druhen: 30 minut na osobę.

Ubranie druhen: 45 minut na osobę.

Kiedy tylko pojawi się Twoja fryzjerka poproś ją aby rozpoczęła swoją pracę od druhen – zaczekasz dzięki temu na fotografa który będzie mógł uchwycić ciekawe momenty ostatnich przygotowań. Jeśli fotograf będzie u Ciebie od rana, możesz zacząć od siebie :).

Panna młoda powinna zacząć od makijażu. Na początek przygotowujemy twarz Panny Młodej aby mogła w spokoju i zadowoleniu być przygotowana do ślubu i przyjęcia weselnego.

Kiedy powinien przybyć fotograf? Godzinę przed podróżą Pary Młodej do kościoła. Przeważnie jest on obecny podczas przygotowywania włosów oraz makijażu Pani Młodej – zjawia się także u Pana Młodego podczas jego przygotowań. Podczas tej godziny u Pani Młodej, gdy jest przygotowywany jej makijaż, fotograf na spokojnie może wykonać zdjęcia detali: bukiet, buty, welon etc.

Jeśli wybierasz się do salonu kosmetycznego – zaplanuj czas razy dwa. Lepiej mieć go więcej niż się spóźnić i denerwować niepotrzebnie.

Załóż welon i zapytaj stylisty czy jest dobrze przyczepiony i zabezpieczony na czas podróży do kościoła.

Wykonaj zdjęcia pamiątkowe z przygotowań, z rodziną i wszystkimi którzy będą w tym czasie z tobą. Licz po około 2- 3 minuty na każde zdjęcie. Jeśli zajmie Ci zrobienie zdjęć z wszystkimi zbyt dużo czasu, pomyśl o zdjęciu grupowym by go nie tracić.

Pan młody i drużbowie powinni przybyć: półtorej godziny przed ceremonią.

30 minut przed ślubem tylko dla Was obojga – wymagane.

Jeśli Panna Młoda nie zamierza robić zdjęć przed wejściem do kościoła powinna do chwili rozpoczęcia uroczystości (wprowadzenie panny młodej) siedzieć w limuzynie ślubnej.

Idealna długość ceremonii ślubnej to 45 minut, jednak w Polskich realiach nie da się tego dokładnie zaplanować.

Maksymalna różnica między ceremonią a przyjęciem: jedna godzina. Jeśli ten czas będzie wydłużony, zapewnij dodatkowe miejsce z poczęstunkiem dla swoich gości.

Zdjęcia rodzinne: dwie do trzech minut na zdjęcie – jeśli Twoja rodzina jest odpowiednio zorganizowana!

Zastanówcie się jakie zdjęcia chcecie mieć wykonane w tym dniu, przedstawcie swoje pomysły fotografowi.

Idealna długość przyjęcia: 12 godzin. Wystarczy na jedzenie, zdjęcia, zabawy , konkursy i tańce.

 

Dzień ślubu, krok po kroku.

 

Kolejność zdarzeń:

Przygotowania Młodej Pary, wizyta w salonach: fryzjerskim, kosmetycznym.

Zdjęcia z przygotowań, wykonywane przez fotografa.

Ubiór Młodych, pomagają świadkowie i rodzice.

Przyjazd Pana Młodego do Panny Młodej, brama (głównie na obszarach wiejskich), wykupiny Panny Młodej, pierwsze spojrzenie Młodych na siebie.

Błogosławieństwo udzielane przez rodziców Młodej Pary.

Wspólne zdjęcia w domu Młodej.

Przyjazd do kościoła, uroczystość zaślubin.

Życzenia przed kościołem dla nowożeńców, wspólne pamiątkowe zdjęcie Młodej Pary z wszystkimi gośćmi.

Podróż na przyjęcie weselne.

Przyjazd na salę, powitanie Młodej Pary chlebem i solą przez obsługę lokalu lub rodziców weselnych.

Oficjalne życzenia i toast prowadzony przez orkiestrę lub DJ-a.

Życzenia gości – jeśli nie było ich przed kościołem.

Obiad weselny – około godziny czasu.

Pierwszy taniec: Najczęściej rozpoczyna zabawę weselną i ma miejsce tuż po obiedzie.

Taniec ojca z córką: Natychmiast po pierwszym tańcu. Jednak od tego zwyczaju często się już odchodzi w Polsce.

Matka tańczy z synem.

Pierwsze toasty wznoszone przez rodzinę i gości.

Pierwsze zabawy organizowane przez orkiestrę lub DJ-a.

Tort weselny: coraz częściej pojawia się w pierwszej przerwie zaraz po bloku tanecznym który poprzedził pierwszy taniec młodej pary. Zespół lub DJ gra melodię wybraną przez młodych, na salę wjeżdża tort – jest toast, sto lat, pierwsze cięcie i konsumpcja.

Zabawa weselna organizowana przez obsługę od strony muzycznej, pełna współpraca z lokalem odnośnie przerw na posiłki itp.

Wspólne zdjęcia grupowe wykonywane przez fotografa, zazwyczaj w ogrodach restauracji lub bezpośrednio na sali. W trakcie 2-3 bloku muzycznego od rozpoczęcia przyjęcia. Po wykonaniu zdjęć młodzi udają się na sesję plenerową trwającą maksymalnie do 2 godzin (chociaż odradza się w dniu wesela – Młodzi powinni być cały czas obecni – sesję można zorganizować w innym terminie)

Podziękowania dla rodziców: przeważnie odbywają się w godzinach 20:00 – 22:00. Młodzi wychodzą na środek z rodzicami i mówią kilka słów do nich – od siebie, płynących prosto z serca. Orkiestra lub DJ gra piosnkę, młodzi tańczą z rodzicami. Oficjalny toast za zdrowie rodziców.

Gorąca kolacja: płonący udziec, grill, dziczyzna etc. Zazwyczaj około 23:00.

Oczepiny (północ): atrakcje ustalone z oprawą muzyczną, rzucanie welonem lub bukietem, zdejmowanie podwiązki przez młodego,zdejmowanie muchy i rzucanie przez pana młodego – wybór nowej pary młodej.

Zabawa prowadzona przez obsługę muzyczną, konkursy, animacje.

Gorący przerywnik nocy: np. krokiet z barszczem, paszczeciki, frytki. Około 02:00-03:00 w nocy.

Pożegnanie gości i zakończenie przyjęcia: po 12 h.

 

Dzień ślubu, krok po kroku

Inspiracja / Źródełko:
https://www.bridalguide.com/planning/wedding-planning-basics/complete-wedding-day-timeline
Dowiedz się więcej, uzyskaj dostęp do wyjątkowych materiałów oraz powiadomienia o nowych ciekawych artykułach dotyczących planowania i organizacji przyjęcia weselnego. Wpisz adres e-mail aby się zapisać! Nie otrzymasz SPAMU nigdy!.