fbpx

Jaka to melodia – kreatywna zabawa na Twoje wesele

Jaka to melodia – kreatywna zabawa na Twoje wesele.

Witaj! Cieszę się że postanowiłeś lub postanowiłaś odwiedzić mojego bloga. Dzisiaj, napiszę o fantastycznej zabawie, która jest wprost idealna na przyjęcie weselne. Jej nazwa to „Jaka to melodia„, i jest to zabawa która przypomina popularny teleturniej telewizyjny, ale co najważniejsze – integruje wszystkich gości weselnych.

Zadaniem Młodej Pary, jest wybór po 10 osób (w przypadku wesela do 80 osób) lub 20 (w przypadku wesel na ponad 120 osób) do swoich drużyn. Najfajniejsze jest w tej zabawie to, że goście którzy początkowo, podczas fazy doboru uczestników nie chcieli wziąć w niej udziału, są przeważnie najaktywniejszymi podpowiadaczami!.

Jaka to melodia – kreatywna zabawa na Twoje wesele która integruje wszystkich gości!

 

Zabawę weselną „Jaka to melodia” organizuję podczas wesela jednodniowego – lub w poprawiny, jeśli są. Jest to jedna z najdłuższych czasowo zabaw, jakie organizuję, jednak jeszcze nigdy nie znudziła się ona nikomu.

 

Jaka to melodia: RUNDA PIERWSZA

W rundzie pierwszej mamy do odgadnięcia około 20 melodii, kto Wie jaki jest tytuł piosenki – bo o tytuł tylko i wyłącznie nam chodzi, podnosi rączkę, i wskazany przez prowadzącego wesele odpowiada. Jeżeli poda poprawny tytuł, zyskuje punkt na konto swojej drużyny (Kapitanowie: Pan Młody i Pani Młoda), lub w przypadku podania złego/ nie pełnego tytułu, szansę na poprawną odpowiedź 10 sekund, zyskuje drużyna przeciwna.

 

W zabawie Jaka to melodia, nie ma zakazu podpowiadania sobie nawzajem, jednak jest to dobra droga, ponieważ często goście podpowiadają sobie nieprawidłowe tytuły.

 

Jaka to melodia: RUNDA DRUGA

Runda druga to wielki test muzyczny i serialowy. Dla każdej osoby przygotowałem jedną, jedyną piosenkę z filmu lub serialu. Należy podać tytuł, i zdobyć punkt dla drużyny, lub nie. Jeśli tytuł filmu lub serialu nie będzie poprawny, nie ma kolejnej szansy dla tej samej melodii. Zapraszamy na środek kolejną osobę z drużyny przeciwnej. Dla każdego jedna piosenka!. Udogodnienie w rundzie drugiej jest następujące: w melodiach , mogą występować słowa – a więc odgadnięcie może być banalnie proste. Może się trafić również melodia ze środka filmu lub serialu (soundtrack) – wówczas będzie nieco trudniej.

Jaka To Melodia na weselu

 

Jaka to melodia: RUNDA TRZECIA – Wielki FINAŁ!!

W finale, Państwo Młodzi czyli kapitanowie obu drużyn, po kolei zapraszają po jednej osobie do prowadzącego wesele: DJ-a. Osoba otrzymuje ode mnie słuchaczki na uszy, do ręki mikrofon – i musi nucić to co słyszy, nie używając słów. Zadaniem gości jest podanie tytułu nuconej piosenki. Finał jest zazwyczaj, ubawem po same pachy, bowiem zawsze zdarzy się ktoś, kto zrobi na prawdę niezłe show! I mowa tu oczywiście o wspaniałych gościach weselnych!.

 

Jeżeli chcesz, aby zabawa Jaka to melodia była elementem twojej szalonej zabawy weselnej? Zarezerwuj już teraz termin u DJ na wesele !

 

Dowiedz się więcej, uzyskaj dostęp do wyjątkowych materiałów oraz powiadomienia o nowych ciekawych artykułach dotyczących planowania i organizacji przyjęcia weselnego. Wpisz adres e-mail aby się zapisać! Nie otrzymasz SPAMU nigdy!.

Zobacz także: Familiada weselna z zestawem pytań

2 komentarze do “Jaka to melodia – kreatywna zabawa na Twoje wesele”

  1. Kamil grał na naszym weselu w 2019 roku i to była zabawa która urwała du** wszystkim gościom. Fantastycznie przygotowana i poprowadzona. Polecamy wszystkim wybór tej zabawy jak i DJ-a Lamy :)

    Odpowiedz
  2. Jaka to melodia rządzi, wspaniała zabawa – integruje wszystkich uczestników wesela. Od najmłodszego do najstarszego. A i faktycznie, Ci którzy siedzą za stołami sa istnymi podpowiadaczami. Kamil jesteś SUPER DJ!!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz