fbpx

Zaproszenia ślubne – Wszystko co musisz wiedzieć!

Zaproszenia ślubne to jeden z najważniejszych elementów przygotowawczych co do ślubu i wesela. To dzięki nim, Twoi goście dowiedzą się o planowanym ślubie i przyjęciu weselnym, a co za tym idzie? Potwierdza swoją obecność lub odmówią udziału. Zaproszenia ślubne to wizytówka i swego rodzaju karta informacyjna, na której znajdują się informacje gdzie się odbędzie ślub (w jakim kościele), kiedy, oraz w jakim lokalu będzie mieć miejsce zabawa weselna (potańcówka). Dodatkowo, na zaproszeniu ślubnym powinna się znaleźć informacja o tym, czy przewidujemy uroczystą kolację weselną i jeżeli tak to jakie jedzenie będzie na niej serwowane. Do zaproszeń ślubnych dobiera się również dodatki, które mogą być w postaci obrazka czy tekstu lub innego materiału (np.: piasek). Czasami dodaje się także mapy drogi od mieszkania gości do kościoła i dalszej trasy po ceremonii a także przedmioty związane z tematem ślubu np. obrączki, zdjęcia pary młodej, a nawet samochód ślubny. Jak widać, zaproszenia to bardzo ważne elementy przygotowań do ślubu i wesela.

Zaproszenia ślubne - Wszystko co musisz wiedzieć!
Zaproszenia ślubne – Wszystko co musisz wiedzieć!

Jakie zaproszenia na ślub warto kupić?

Jakie zaproszenia na ślub warto kupić? Modne są ostatnio minimalistyczne zaproszenia ślubne na papierze czerpanym lub barwionym naturalnie. Inną popularną propozycją jest zaproszenie ślubne na kartce papieru. Czasami można dostać się do nich dodatkowo ozdobione małym grawerem lub również wieloma innymi, mniej oczywistymi elementami np.: końskim ogonem.

Czy trzeba stosować specjalny druki? Można wykorzystać specjalne zaproszenia ślubne, które można wydrukować lub samodzielnie pomalować na papierze. W Internecie są dostępne również bezpłatne programy do tworzenia zaproszeń wedle indywidualnych potrzeb i gustu młodej pary.

Co należy wiedzieć o druku? Na polskim rynku jest obecnie kilka firm oferujących usługi drukarskie związane z ślubem. Najpopularniejsze to drukarnia cyfrowa, offsetowa i sitodruk. Warto wybrać firmę, która oferuje usługi na najwyższym poziomie oraz posiada doświadczenie w produkcji zaproszeń ślubnych.

Zaproszenia są bardzo ważne, ponieważ dzięki nim Twoi goście dowiedzą się o Twoim ślubie. Najważniejsze informacje znajdują się na zaproszeniu, dlatego pamiętaj by dobrze je przygotować!

Najczęściej zaproszenia drukuje się na specjalnym papierze, który można samemu ozdobić np.: grawerem lub malowaniem. Z pewnością temat zaproszeń ślubnych będzie obecny w najbliższych tygodniach na blogu, więc jeżeli jesteś ciekawy co przetłumaczysz to koniecznie odwiedź nas regularnie!

ZAPROSZENIA ŚLUBNE – PODSUMOWANIE

  • Umieszcza się na nich informacje takie jak: data ślubu i wesela, miejsce ślubu i przyjęcia weselnego, informacje na temat noclegów, transportu gości z kościoła na salę weselną, godziny trwania przyjęcia weselnego, numer kontaktowy z młodą parą pod który nalezy potrwierdzić obecność a także inne informacje ważne dla wszystkich zaproszonych
  • Mogą być wykonane na różnego typu papierze tradycyjnym lub dekoracyjnym
  • Mogą być dekorowane przez maszynę jak i człowieka – wszystko zalezy od wizji Pary Młodej
  • Warto skorzystać z firm z wieloletnim doświadczeniem w zakresie drukowania zaproszeń ślubnych według indywidualnego projektu i zapotrzebowania Pary Młodej
  • To zdecydowanie najważniejszy element zapowiedzi ślubu i wesela – nie można o nim zapomnieć, to tak jakby nie zaprosić nikogo na swoje wesele

Mam nadzieję że artykuł (eksperymantalny) był dla Was przyjemny – dajcie proszę znac w komentarzu co o nim sądzicie. Wszystkiego dobrego Kochani na Nowej Drodze Życia!!

Sending
User Review
5 (1 vote)

Dodaj komentarz