fbpx

TOP 5 wódek wybieranych na wesele

Wódka jest wysokoprocentowym napojem alkoholowym, który występuje naprawdę na większości polskich wesel. Wódka jest tworem dobrze dobranych proporcji wody ze spirytusem rektyfikowanym. Dostępne w postaci czystej bądź smakowej. Surowce jakie są wykorzystywane do produkcji wódki to najczęściej różne zboża lub ziemniaki. Wódka stanowi pewien element kultury, który często towarzyszy w charakterze tradycyjnym.

Jaka wódka na wesele? Ranking najczęściej wybieranych wódek. 

Na rynku mamy bardzo szeroki wybór wódek różnych marek a sklepowe półki wprost się uginają od oferowanych produktów. Wybierać możemy spośród najtańszych po produkty naprawdę premium. Poniżej wymienimy i opiszemy najpopularniejsze wybory par, dla których wódka na wesele stanowi podstawowy wybór.

Stock

Wódka marki Stock jest wysokiej jakości wódką o łagodnym smaku. Chwali sobie ponad 130 lat doświadczenia w wyrobach alkoholi. Charakteryzuje się sześciostopniowym procesem destylacji podczas produkcji. Głównym składnikiem, z którego produkowana jest wódka Stock jest jęczmień. Jest to wysokiej jakości surowiec lecz tak samo wymagający podczas produkcji. Marka zdobyła bardzo dużo międzynarodowych nagród. W swojej ofercie również posiada warianty smakowe np. Stock Prestige Cranberry, Prestige Grapefruit, Prestige Citron, Prestige Mango lub Prestige Passionfruit. 

Finlandia

Wódka Finlandia produkowana jest z wysokiej jakości jęczmienia, który rośnie w miejscach gdzie nie mają dostępu inne zboża. To nadaje wódce gładki i jedyny w swoim rodzaju smak. Charakteryzuje się tym, że przechodzi aż 200 destylacji łącznie przez 50 godzin. Ciekawostką o wódce marki Finlandia jest to, że woda do produkcji tej wódki jest pozyskiwana z moren, które powstały przez cofające się lodowce. Woda ta jest tak krystaliczna i przefiltrowana przez wspomniane moreny, że wódka Finlandia nie potrzebuje jakichkolwiek dodatkowych filtracji a woda z lodowców sprawia, że jej smak jest wyjątkowo łagodny. 

Ogiński

Ogiński jest wódką, którą charakteryzuje premium butelka oraz smak. Jest ona w wyjątkowo atrakcyjnej cenie jak na swoje właściwości. Posiada bardzo dużą aprobatę koneserów alkoholi wysokoprocentowych. Jest wyprodukowana z wcześniej dobrze wyselekcjonowanych ziaren kukurydzy. Przechodzi przez wielostopniowy poziom filtracji. Wódka marki Ogiński to bardzo dobry wybór jako trunek na większe uroczystości jak wesele ale również mniejsze spotkania z bliskimi.

Pan Tadeusz

Pan Tadeusz to wódka, która zdecydowanie nawiązuje do tradycji. Została wprowadzony na rynek alkoholi wraz z premierą filmu Andrzeja Wajdy pt. „Pan Tadeusz”. Bardzo zyskała ogromne grono fanów, nie tylko pochodzących z polskich ale również poza granicami naszego kraju. Jest to bardzo elegancka wódka, idealna na tak ważne uroczystości jak np. wesela. W całości produkcja odbywa się w Polsce z bardzo wysokiej jakości zbóż uprawianych wyłącznie na polskich ziemiach. Smak wódki marki Pan Tadeusz można określić jako orzeźwiający z nutką karmelu. Zapach ma za to delikatny i lekko słodkawy. 

Stumbras

Stumbras jest bardzo wyjątkową wódką na rynku alkoholi wysokoprocentowych. W środku butelki posiada prawdziwy kłos pszenicy, który dodatkowo wpływa na smak wódki. Jest to oczywiście tradycyjny wyrób a sam Stumbras to idealny przykład na świetny produkt wysokiej jakości w porównaniu do ceny. Marka pochodzi z Litwy a wyrabia alkohole od 1906 roku. Produkcja łączy wytwórstwo według dawnych receptur z nowoczesnymi alkoholami a to wpływa na to, że klienci bardzo często sięgają właśnie po ten produkt. Swoją elegancją idealnie wpasowuje się podczas ważnych uroczystości z większą liczbą gości. 

Dodaj komentarz